Avrupa Kendi Değerlerini Ayaklar Altına Aldı

AVRUPA KENDİ DEĞERLERİNİ AYAKLAR ALTINA ALDI

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ayhan Sefer Üstün, mülteci sorununun çözümüne ilişkin, "Avrupavdeğerlerini ayaklar altına almış durumda. Avrupa değerleri şu an ayaklar altındadır. Biz mazlumun kimliğine bakmayız. Mazlumsa onu alırız. Bu konuda batının yaklaşımı insan onuruna ve insan haklarına aykırıdır" dedi. Partisinin Sakarya II Teşkilatında basın mensuplarıyla bir araya gelen AK Parti'nin insan Haklarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Üstün, Çözüm Süreci'nin boşa gitmediğini, sürecin milletin tamamını ilgilendiren temel kazanımları olduğunu söyledi.

Terörle mücadelenin şiddetle devam ettiğini qtesggtiren Üstün, terör bölgesindeki vafaTidaşianrı devletine ve milletine sadıklığının Çözüm Süre-, ci'nin kazanırlarından dolayı olduğunu vurguladı.

Üstün, tüm vatandaşların bireysel haklar çerçevesinde talepleri olduğu takdirde kendilerinin bu talepleri derleyip genel başkanlığa sunacağını belirterek, şöyle devam etti:

"Başkanlığımız bu taleplerin bir kaAK Parti Genel Başkan Yardımcısı Üstün, "(Mülteci sorunu) Avrupa, değerlerini ayaklar altına almış durumda. Avrupa değerleri şu an ayaklar altındadır. Biz mazlumun kimliğine bakmayız. Mazlumsa onu alırız. Bu konuda batının yaklaşımı, insan onuruna ve insan haklarına aykırıdır" dedi. rar halinde çıkmasını sağlayacak. Projelerimizden bir tanesi bu. Başkanlığımız bünyesinde Roman vatandaşlara yönelik eğitim, iş hayatı, barınma ve ikamet gibi sorunların çözümü için başkanlığımız çalışacak. Alevi kardeşlerimizle de ilgili çalışmalar yürüteceğiz. AK Parti hükümeti zaten bu konularla ilgili çok ciddi çalışmalar yaptı. Başkanlığımızın çalışma yapacağı bir diğer konu ise göçmenlerle ilgili. Türkiye artık bir göç ülkesi. 2 milyondan fazANKARA Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan, "Asrın itirafı ve pişkinliği, MHP, hükümet ortağı olduğu dönemde devlet birimlerinin Öcalan'la görüşmeler yaptığını itiraf etti" değerlendirmesinde bulundu. Başbakan Yardımcısı Akdoğan, sosyal paylaşım sitesi Tvvitter hesabından, açıklamada bulundu. "Asrın itirafı ve pişkinliği, MHP, hükümet ortağı olduğu dönemde devlet birimlerinin Öcalan'la görüşmeler yaptığını itiraf etti" ifadelerini kullanan Akdoğan, şunları kaydetti: "O kadar hakaret et, sonra itiraf et. Görüşme değil sorguymuş. Apo, 99'da yargılandı, bitti, sonraki temasların amacı örgütün ülkeyi terk etmesiydi. O zaman niye bunun adı ihanet değildi. Öcalan'la görüşmeler yapılırken MHP iktidarda konu mankeni miydi, niye sesi çıkmadı?" la göçmen var. Bu konuda Avrupa ülkelerinin tutumunu görüyoruz. Türkiye 2 milyondan fazla kardeşini misafir ediyor. Bunların bir kısmının parasını milletimiz bir kısmı ise devlet bütçesinden karşılanıyor."

Avrupa'nın 10-15 bin mülteciden korktuğunu ifade eden Üstün, "Ege kıyılarına çocuklarımız vurduğunda Avrupa görmezden geldi. Oraya bir balina vursa herkes koşardı. Dünyada bir mülteci dramı var. Göçmenlerin sorunlarını bizim başkanlığımız inşallah takip edecek ve bunların politik olarak gerçekleşmesi için çaba sarf edeceğiz, insan hakları çerçevesinde de bu başkanlığın kurulması AK Parti'nin hem Türkiye içerisinde hem de Avrupa'ya bu meseleye ne kadar önem verdiğini göstermesi açısından çok önemli bir adımdır" diye konuştu.

Üstün, mültecilerin yaşadığı sorunların Ortadoğu ve Türkiye'nin meselesi olduğunu ve bu sorununu Avrupa'ya değmediği sürece bunun Avrupa'nın sorunu haline gelmediğini aktardı.

 

Yeni Akit / 24.09.2015