Bakanlıktan Üstün Pozisyonumuz Var

BAKANLIKTAN ÜSTÜN POZİSYONUMUZ VAR

Basınla sohbet etmek için bir araya geldiğini dile getiren Üstün, haber müdürümüz Hüseyin Cumalı'nın 'Sakarya halkı bakan istiyor sorusunu 'Genel Başkan Yardımcılığı, parti protokol ve sistemin de bakanlıktan üstün pozisyondur. Halkımız bunu pek bilmiyor" dedi.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve AK Parti Sakarya Milletvekili Av. Ayhan Sefer Üstün, "Genel Başkan yardımcılığının bakanlıktan üstün bir pozisyon olduğunu halkımız bilsin. Bu 'Bize bakan yok mu' sorusuna bir nebze bir cevap olur" dedi.

BAKAN OLSA İYİ OLUR

Üstün, "Vatandaşlarımızın bakan beklentisi normal bir beklentidir. Bu nokta da Sakarya'da bakan olsa iyi mi olur! İyi olur. Ancak bakanlıkta sınırlı sayı da kontenjan var. Sayın başbakanımız ifade etti. Daha çok il durumu ve dengesine göre hareket edeceklerini söyledi. Bu çerçeve de Sakarya'ya bir bakanlık verilecek mi, bunu bilemiyoruz "dedi.

SAKARYA’NIN POZİSYONU

Başbakanın yanı sıra zaman, zaman bakan seçimine Cumhurbaşkanlarının da müdahale ettiğini anın satan Üstün," Şunu ifade edeyim ki partimizde 14 genel başkan yardımcısı var. Sakarya içinse bir genel başkan yardımcısı pozisyonu var. Bu hem bizim şahsımızın, hem de Sakarya'ya teveccüh olarak verilmiş bir durumdur" diye konuştu.

BAKANDAN ÜSTÜNDÜR

Üstun, "Genel başkan yardımcılığı Partimizde bakanlığın da üstünde bir pozisyondur. Bunu vatandaşlarımız genel de bilmez. Bunu 'Biz kendimizi lanse etmek' için söylediğimiz bir söz değil. Bu durum biraz bilinsin diye ifade ettiğim bir konudur. Parti protokolünde ve sisteminde genel başkan yardımcılığı, bakanlığı üzerinde bir pozisyondur dedi.

AK Parti Sakarya Milletvekili Ayhan Sefer Üstün, haber müdürümüz Hüseyin Cumalı'nın 'Sakarya halkı bin yataklı hastaneyi soruyor. Bu proje de son durum ne' sorusu üzerine 'Başbakanlar verdiği sözler kesinlikle havada kalmaz” dedi.

BAŞBAKAN’IN VERDİĞİ SÖZ HAVADA KALMAZ

NE ZAMAN YAPILACAK

Ayhan Sefer Üstün, "Bir zamanlar yeni yapılan stat içinde Ne Zaman yapılacak diye soruluyordu. Gördüğünüz gibi stat yükseldi. Bu hastane yapılacaktır. Bunu Sayın Başbakanımız söz vermiştir. Biz de bu sözün takipçisi olacağız” dedi.

BAKANLA GÖRÜŞTÜM

“Seçimden hemen sonra AK Parti Genel Merkezinde oturup, Başbakanımızın verdiği sözleri sözlü ve yazılı çıkarttım. Gazete manşetlerine baktım. İlk görüşmemi de Sağlık Bakanıyla yaptım. Bütün bunlar yapılırken biz de Sakarya’da yer hazırlıkları yapıyoruz” dedi.

Ada Postası / 14.11.2015