Başbakanımızın Sözü Bunun Güvencesidir

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Üstün, bin yataklı hastane için konuştu AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Üstün, Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun Sakarya'ya geldiğinde müjdelediği bin yataklı hastane için, "Bizde Başbakanımızın sözü havada kalmaz, Bin yataklı Şehir Hastanesi Sakarya'ya kazandırılacaktır" dedi.

DERSİMİZİ ÇIKARDIK:

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Sakarya Milletvekili Adayı Ayhan Seter Üstün. Adapazarı İlce Başkanı Mustafa Ak ve partileriyle birlikte YENİGUN'e yaptığı ziyarette gerek genel, gerek yerel sorunlara değinerek, "7 Haziran seçimlerinden gerekli dersi çıkardık 4 Ekim'de açıklayacağımız seçim beyannamesinde de bunu gereceksiniz" dedi.

OYUMUZU ARTTIRACAĞIZ:

Sakarya'da AK Parti'nin doğal oyunun yüzde 70 olduğunu söyleyen Üstün "Bunu dana örce gördük. Hedefimiz bu oyu yeniden yakalamaktır. Şu anda rüzgarı arkamıza aldık, gidiyoruz. Bu rüzgar ile 7 Haziranaaki kayıpları telafi edeceğiz. Bu seçim yeniden bir genel seçim havasında olacak. Biz oyumuzu arttıracağımızı düşünüyoruz" dedi.

SAKARYA'NIN SORUNLARI:

"Biz Sakarya'nın geleceğini planlıyoruz'" diyen Üstün. 10 OSB i le Aşağı Sakarya Sulama ve Ballıkaya projelerinin buna örnek olduğunu söyledi. İkinci üniversitenin açılması için de babayiğitleri beklediklerini belirten Üstün, "Bin (10O0) yataklı hastaneyi Başbakanımız Sayın Ahmet Davutuğlu, Sakarya'ya geldiğinde şehre müjdelemişti. Burun üzerine başka söz olmaz" diye konuştu.

Üstün yaptığı açıklamasında seçimlere değinirken, "AK Parti 7 Haziran seçimlerinden gerekli dersi çıkardı. 4 Ekim'de açıklayacağımız seçim beyannamesinde de bunu göreceksiniz. Emekliye ve memura dokunan çalışmalarımızı ve müjdelerimizi beyannamemizde açıklayacağız. Bu konularda detaylı bir çalışına yaptık ve bunu halkımızla pay- gir eğ'jrimluruTT haîmc I: gidiyoruz. Kalabalık ve büyük etkinlikler yapıyoruz. Vatandaşlarımızın bizlere yine yoğun bir ilgisi var. Bu rüzgar ile 7 Haziran'daki kayıpları telafi edeceğiz. Bu seçim yeniden bir genel seçim havasında olacak. Biz oyumuzu arttıracağımızı düşünüyoruz" dedi. Geleceği planlıyoruz Üstün, "Biz Sakarya'nın geleceğini planlıyoruz. Bakm yeni OSB'ler ile Sakarya'da uzun vadeli bir büyüme öngörüyoruz. Biz Aşağı Sakarya Sulama Projesi ve Ballıkaya gibi sadece adı olan projeleri tozlu raflardan indirip, hayata geçiriyoruz. 2016'da inşaatınanaşlanacak Ballıkaya ile Sakarya'nın 100 yıllık su ihtiyacını çözeceğiz" dedi. İkinci üniversite Sakarya Üniversitesinin bugün 86 bin öğrencisiyle dev 1 aşacağız" dedi Adaylar değişti Milletvekili aday listelerinde Türkiye genelinde büyük değişim olduğunu ve her 5 milletvekilinden bir tanesinin listede yer almadığını ifade eden Üstün, "Özellikle illerde yapılan bireysel hatalar bu listede düzeltildi. 1 Kasım üsteleri en az itiraz edilen milletvekili aday listesidir. 7 Haziran seçimlerindeki listelere yönelik tepkiler tavan yapmıştı. Yeni liste ile bunu minimize ettik. Bu en az hata olan AK Parti listesidir" diye konuştu. Ben teklif ettim AK Parti olarak 'Siyasi Erdem ve Elik Kurulu' kurmak için çalışmalara başladıklarını belirten Üstün, "Ben 2006 yılında bu kurulun mecliste kurulması için kanun teklifi hazırlamıştım. Şimdi ise partimiz bünyesinde bunu yapacağız. AK Parti'ye karşı yürütülen yolsuzluk karalamalarına karşı biz hiçbir partide olmayan bir kurulla cevap veriyoruz. Doğrudan Genel BaşkaıVa bağlı olacak. Partideki isimlerin nakkmdaki iddiaları soruşturma, yetkisine sahip olacak. Bu şekilde lüzumsuz iddialar ve konuşmalar azalacak. Etik Kurulu partide görevi bulunmayan 5 kişiden oluşacak. Yani biz testi kırılmadan önlem almış olacağız. Savcı çağırmadan biz çağıracağız" dedi.

Sakarya Yenigün / 29.09.2015