HDP PKK'nın Piyonudur

HDP PKK'NIN PİYONUDUR

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Üstün, "Nasıl ki bu PKK, uluslararası güçlerin bir piyonu ise HDP de PKK'nın bir piyonudur. Yani onun eşit bir unsuru bile değil, piyonudur. Onlar, PKK emretmeden, talimat vermeden ağızlarını açamazlar" dedi.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ayhan Sefer Üstün, "Nasıl ki bu PKK, uluslararası güçlerin bir piyonu ise HDP de PKK'nın bir piyonudur. Yani onun eşit bir unsuru bile değil, piyonudur. Onlar, PKK emretmeden, talimat vermeden ağızlarını açamazlar" dedi. AK Parti'nin insan Haklarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Üstün, yaptığı açıklamada, TBMM insan Hakları Komisyonu Başkanlığı görevini yürütmüş biri olarak meselelere hak temelli bakmaya çalıştığını söyledi. Terör örgütü PKK'nın saldırılarına değinen Üstün, bu şiddetin, insan hakları açısından bakıldığı zaman herhangi bir hak talebi olmadığını gördüklerini ifade ederek, "Oradaki insanlarımızın, Türkiye'deki başka etnik kökenden insanlarımızın önceden insan hakkı çerçevesinde eğitimle alakalı, kimliklerini ifade etme açısından birtakım talepleri vardı. Son 10 yılda ve daha önceki yıllarda yapılan düzenlemelerle bütün bu talepler karşılandı" diye konuştu. Türkiye Cumhuriyeti'nin terörle mücadelesinin dünya kamuoyunca hakbulunduğunu vurgulayan Üstün, terör örgütü mensuplarına ve yandaşlarına tepki göstererek, şunları söyledi: "Bunlar, Türkiye düşmanlığı için çalışan Türkiye'nin gelişmesini istemeyen güçlerin piyonu, ihanet aracı olduğu çok açık gözükmektedir. Bunlar şu anda dünyadaki derin güçlerin işlerini yapmak için ihale almışlar ve bu ihaleyi gerçekleştiriyorlar. Bu, tam bir ihanet şebekesi. Şu anda ne Kürt'e, ne Türk'e hiçbir kimseye faydası olmayan faaliyet içerisindeler. Bunu bölge halkı da gördü ve bütün çağrılara rağmen sokağa çıkmıyor, aksine bizim görüştüğümüz o bölgedeki Kürt kardeşlerimiz, bu operasyonların sonuna kadar gitmesi gerektiğini ifade ediyor. 'Bizi burada yarı yolda bırakmayın, sonuna kadar bunu götürün' diyorlar ve her gün kendilerini tehdit eden bu canilerden kurtulmak istiyorlar."

"BU İHANET ŞEBEKESİNE GEREKLİ DERS VERİLECEK"

Türkiye'de eylemlerin gerekçesinin kalmadığını dile getiren Üstün, öldürmenin hiçbir gerekçesinin de olamayacağını vurguladı. Terör eylemlerinde bulunanlara mutlaka gerekli dersin verileceğini aktaran Üstün, şunları söyledi: "Bu ihanet şebekesine gerekli ders verilecek. Onlar bu topraklardan süpürülüp atılmadan da bu mücadele bitirilmeyecek, devam edecektir. Nasıl ki bu PKK, uluslararası güçlerin bir piyonu ise HDP de PKK'nın bir piyonudur. Yani onun eşit bir unsuru bile değil, piyonudur. Onlar PKK emretmeden, talimat vermeden ağızlarını açamazlar. Normal bir siyaset yapmaya kalksalar onu istemezler azar işitirler, zılgıt yerler."

Yeni Akit Gazetesi /  21.09.2015