Hepimiz Kardeşiz

Hendek D-100 karayolu üzeri Kargalı Hanbaba Mahallesi'nde Doğu ve Güneydoğulu işadamı ve esnaflarla bir araya gelen Sakarya Milletvekili A. Sefer Üstün, "İnsanların derisine, ne konuştuğuna, ne giydiğine, ne yediğine bakacak durumda değiliz. Hepimiz kardeşiz" dedi.

KİMLER KATILDI

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Şenay Sakal'ın organize ettiği yemekli toplantının onur konuğu AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ayhan Sefer Üstün oldu. Geceye Hendek Belediye Başkanı İrfan Püsküllü sağlık nedeni ile katılamazken, AK Parti Hendek İlçe Başkanı A. Kemal Sofu ile birlikte bir kısım yönetim kurulu üyeleri katıldı.

TEŞEKKÜR ETTİ

Yemek öncesi bir konuşma yapan Üstün, "Güçlü bir AK Parti iktidarına ülkenin ihtiyacı var. Böyle bir organizasyonu düzenleyen Şenay başkanımıza ve katılımınızdan dolayı hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Biz milliyetçiliği ayaklar altına aldım diyen bir dinin mensuplarıyız elhamdülillah" dedi.

"AYNI POLİTİKAYI GÜDÜYORUZ"

Üstün şöyle devam etti: "Biz bir insanın Kürt, Türk, Laz, Abaza, Çerkez, Manav, Arnavut, Gürcü olduğuna bakmayız. Biz takva üzerine olup olmadığına bakarak karar veren bir inancın mensuplarıyız. Böyle bakıyoruz, böyle bakmaya devam edeceğiz. Yoksa 78 milyonu bir arada tutmamız mümkün değil. Türkiye'de de dünyada da barışın sağlanması mümkün değil. İnsanların derisine, ne konuştuğuna, ne giydiğine, ne yediğine bakacak durumda değiliz. Hepimiz kardeşiz. Hepimiz bu devletin asli unsurlarıyız ve bu bayrak altında huzur içerisinde yaşıyoruz ve yaşamalıyız."

"İKİ ÖNCELİĞİMİZ VAR"

Üstün, "Bizi iki şey ilgilendirir: Devlete bağlılık, bayrağımıza saygı. Gerisi teferruattır. Her vatandaş ülkenin her bir bölgesinde ticaret yapma hakkına sahiptir. Bu manada sizlere gelebilecek her türlü hareketin karşısında ilk önce ben dikilirim. Sakarya'da 72,5 millet var ve var olmaya devam edecekler. Ama bölgemizde bloklaşma başlarsa bunun anti tezi olarak karşı bloklaşma başlar. Biz istemesek de başlar, yapmayın desek de başlar" şeklinde konuştu.

"OYUNA GELMEYELİM"

Üstün son olarak şunları ifade etti: "Dün ülke seçime gidiyor bombalar patlatılıyor, bugün ülkemiz tekrar seçime gidiyor tekrar bombalar patlatılıyor. Bizim el birliği ile bu oyunu bozmamız lazım ve istikrarı sağlayacak kararınızı vermek sureti ile AK Parti iktidarını güçlü bir şekilde iktidara getirmeliyiz. Ülkemizin ekonomik gidişatı şu anda bizim sorumluluğumuzda, eğer ülkemiz ekonomik krizlere duçar olursa bundan esnafımız, işçimiz, sanayicimiz zarar eder. Sonunda hepimiz zarar ederiz. Hepimiz aynı gemideyiz. Sizin de burada ilelebet huzur ve barış içersinde yaşamanızı arzu ediyoruz. Sizin huzurunuz bizim huzurumuzdur” dedi.

 

Sakarya Halk / 20.10.2015