Milli Birlik ve Kardeşlik Projesi’ne HÜDA-PAR’dan Destek

HÜDA-PAR Genel Sekreteri Mehmet Yavuz ve Genel İdare Kurulu Üyesi Şehzade Demir, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı İnsan Hakları Başkanı Ayhan Sefer Üstün’ü makamında ziyaret etti.

Özellikle Doğu ve Güneydoğu Bölgesinde yaşanan son olayların gündeme geldiği görüşmede Hüdapar yetkililerinin ziyaretlerinden duyduğu memnuniyeti dile getiren Ayhan Sefer Üstün, Milli Birlik ve Kardeşlik Projesi sürecinde doğrudan halkın ve demokratik yapılanmalar çerçevesinde de bizzat siyasi partilerin muhatap olarak alınacağını belirtti.

PKK’nın bölge halkına yaptığı zulüm ve şiddetin her türlüsüne karşı çıktıklarını ifade eden Hüdapar yetkilileri ise son derece faydalı bir görüşme gerçekleştirdiklerini söyleyerek halkın destek ve rızasının bulunmadığı yıkım ve kaostan başka bir sonucu olmayan siyasi hareketlerin halk nezninde artık karşılığının olmadığını yineledi.

Son olarak iki taraf arasında benzer görüşmelerin yapılması hususunda el sıkışılan ziyarette, Milli Birlik ve Kardeşlik Projesi’nin boşa gitmediği insan hakları ve demokrasi açısından hedefine ulaştığı belirtilerek projenin bundan sonra da insan hakları temelli olarak sürdürüleceği konusunda beyanda bulunuldu.