Sakarya’nın Adını İŞİD İle Anmak Sakıncalı Olur

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Sakarya Milletvekili Adayı Ayhan Sefer Üstün, terör örgütü IŞID'in bütün dünya'da sempatizanı olduğunu belirterek, "Bizim şehrimiz güvenli bir şehirdir. Terör örgütü ile, çetelerle mücadele eden bir şehirdir" dedi.

YOĞUN GÜNDEM

Üstün, 89.3 Radyo Net'de, "Hülya Sürücü ile Detay-Seçim Özel" Programında, gündeme ilişkin çarpıcı değerlendirmelerde bulundu. Çözüm, sürücü, terör olayları, dış politika ve Sakarya gündemine ilişkin açıklamalar yapan Üstün, Türkiye'nin bölgesinde güçlü bir devlet olması gerektiğine vurgu yaptı.

ANKARA SALDIRISI

Programda Ankara'da meydana gelen patlamaları değerlendiren Üstün, "PKK da, DAEŞ de terör örgütüdür. Bizce Ankara'daki o eylemi yapanlar da terör örgütü üyeleridir. Tüm terör örgütlerini kınamamız ve lanetlememiz gerekir" dedi.

SAKARYA'DA İŞİ D VAR MI?

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı, Sakarya'da IŞİD olup olmadığının hatırlatılması üzerine; "Ülkenin ve dünyanın her yerinde sempatizanları olabilir. DAEŞ'in elemanlarının önemli bir bölümü Avrupa'dan geliyor. Londra'da, Münih'te, hatta Berlin'de de var..Çok daha az sayıda sempatizan Sakarya'da da vardır. Ancak 1 milyon nüfuslu bir kentte üç beş tane DAEŞ sempatizanı var diye, şehrimizin ismini bu terör örgütü ile birlikte anmak, bizim için son derece sakıncalı bir durum olur" dedi.

'TELKİNLERDE BULUNUYORUZ'

"Bizim şehrimiz güvenli bir şehirdir" diyen Üstün, "Terör örgütü ile, çetelerle mücadele eden bir şehirdir. Eski yıllarda çetelerden çok çekmiş bir il olduğu için Valilerimize, Emniyet müdürlerimize bu konuda sürekli telkinlerde bulunuruz, terör örgütlerine, çetelere kesinlikle müsamaha edilmesin diye... Böylesi birtakım yapılanmalar varsa elbette ki üzerine gidilecektir" ifadelerini kullandı.

ATEŞ ÇEMBERİ

Türkiye'nin etrafı ateşle çevrilen bölgede 'sağlam bir demokrasi, kalkınan bir ülke ve bir huzur adası' olduğunu ileri süren Üstün, "Tam köşeyi tutmuşsunuz ve bu köşede sizi rahat bırakmayanlar var. Dost görünen unsurlar var, içeride hainler var. Elbette huzurumuzu bozmak isteyen hainler olacaktır. Ama dünya böyle kurulmuş. Öteden beri böyle geliyor. Biz de ama bireysel yapılarla, ama devlet yapısı ile huzurumuzu bozanlarla mücadele etmek zorundayız" diye konuştu.

"GÜÇLÜ OLAN KAZANIR"

"Siz güçlü iseniz, sonunda kazanan siz olursunuz" diyen Üstün, "Onun için biz Devletimizi ekonomik, askeri ve sosyal yönden güçlü kılmaya çalışıyoruz. Siz güçlü iseniz, düşmanlarınız dahi gelir sizinle el sıkışmak zorunda kalır. TC Devletini bu hale getirmek için çaba sarf ediyoruz" ifadelerini kullandı.

KANDİL ÖRNEĞİ

Türkiye'nin geldiği noktayı bir örnekle anlatan Ayhan Sefer Üstün, "Daha düne kadar uçak yazılımlarımız Amerika'nın yazılımları ile ilerliyordu. Uçak daha kalktığında motorları çalıştığında Amerika'ya sinyal veriyordu. Ama son operasyonumuzda, Amerikalılar ancak son 10 dk. kala bizim bildirimimizle Kandil'e operasyon yaptığımızı duyabildi. Siz güçlü oldukça dostlarınız da, düşmanlarınız da size saygı duyacaktır" dedi.

 

Hülya Sürücü

Adapazarı Haber / 16.10.2015