Sakarya İçin Çalışmaya Deva Edeceğiz

"SAKARYA İÇİN ÇALIŞAMAYA DEVAM EDECEĞİZ

"AK Parti 5. Olağan Kongresi sonrasında MKYK üyeliği ye İnsan Haklarından Sorumlu Ge nel Başkan Yardımcılığı görevine getirilen Ayhan Sefer Üstün'den ilk değerlendirme geldi.

ÖNEMLİ GÖREV

AK Parti 5. Olağan Kongresi geniş katılım ile haftasonu gerçekleştirildi. Kongreye'yenilendik, tazelendik' sloganı ile çıkan AKParti, gerek MKYK üyeleri gerekse de parti üst yönetimini baştan aşağı yeniledi. Olağan Kongre sonrasında Sakarya'yı da yakından ilgilendiren gelişmeler yaşandı. AK Parti 22, 23 ve 24. dönem Sakarya Milletvekili Ayhan Sefer Üstün, Başbakan Davutoğlu ve parti yetkili organlarınca MKYKüyeliği ve İnsan Haklarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı görevlerine getirildi.

"GEREKLİ DÜZENLEMELER"

Süreç ile ilgili olarak değerlendirmelerde bulunan Ayhan Sefer Üstün, AK Parti iktidarında insan hakları konusunda ciddi çalışmalar yapıldığını vurguladı. Milli birlik ve kardeşlik adına yasaklar, yolsuzluklar ve yoksulluk ile önemli bir mücadele verildiğine dikkat çeken Üstün, "AK Parti özgürlüklerin sınırını genişletmiş bir harekettir. 13 yıllık iktidarımız süresince kamuda özgürlükleri genişletmek, geçmişte yaşanan mağduriyetleri ortadan kaldırmak adına ciddi bir mücadele ortaya koyduk. Adaleti siyasetimize şiar edindik; firsat eşitliği konusunda gerekli tüm düzenlemeleri gerçekleştirdik" diye konuştu.

"ADIMLAR ATTIK"

Üstün, "Eğitimde özgürlüğün sınırlarını genişleten, farklı katsayı uygulamalarına son veren AK Parti oldu. 28 Şubat mağduriyetlerine inat, kadın haklarını güçlendiren, kadınlara dönük pozitif ayrıcalıklar sunan yine bu hareketti. Azınlıklara yönelik, sosyal çeşitliliğin en elkin oluşumlarına dair ciddi politikalar uyguladık. Kapatılan vakıfların yeniden açılmasını sağladık. Özgürlüklerin alanını genişlettik. Devrim niteliğindeki reformların adı bugüne kadar hep AK Parti oldu. Türkiye yükselen demokrasisi, sınırları genişleyen özgürlük alanları ile bölgesi ve Dünya ölçeğinde AK Parti ile önemli bir yere geldi. Demokratik ve çoğulcu bir yapı için gereken tüm adımları attık" dedi.

"DAHA ÇOK ÇALIŞACAĞIZ"

Yargı reformunu yaptık diyen Üstün " Adli ve hızlı yargılamaya yönelik gereken tüm iyileştirmeleri gerçekleştirdik, gerçekleştirmeye devam ediyoruz. Din ve inanç özgürlüğüne güvence getiren AK Parti'dir. Darbeci zihniyete yönelik daima sivil siyaseti savunan, demokrasiden taraf olan yine AK Parti'dir. 5. Olağan Kongre sonrasında partimizin İnsan Haklarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığını gündeme getirmesi dahi, AK Par| ti'nin bu konuya verdiği önemin özetidir Türkiye hukukun ve insan haklarının egemen olduğu bir ülkedir. Türkiye'de özgürlükler her geçen gün daha da gelişecektir. Buna şüphe yoktur. İnsan Haklarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığına şahsım uygun görüldü. Öncelikle bu görevi bize uygun gören, bize güvenen, inanan başta Sayın Başbakanımıza şükranlarımı sunuyorum. Bugünekadar olduğu gibi bundan sonra da Sakarya'da AKParti bayrağını daha yükseklere çekmek için mücadele edeceğiz Daha fazla çalışacağız" diye konuştu.

"SAKARYANIN HİZMETİNDEYİZ"

Üstün şöyle devam etti:" Bizim siyasetimizde makamdan ziyadegörev önem taşır. Görev istenmez, verilir. AK Parti'nin farkı budur. Biz bu inançla çalışmalarımızı sürdürürüz. Bu yüzden gece gündüz demeden bize layık görülen bu ulvi görev için çalışacağız. Kadınlarımız, yaşlılarımız, çocuklarımız, 7'den 70'e tüm vatandaşlarımız için, mağduriyetlerin son bulması adına kararlılıkla çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Sakarya bugüne kadar daima bizim yanımızda yer aldı. Daima AK Partiye güçlü bir destek verdi. Biz de şahsımıza tevdi edilen bu görevle birlikte milletvekillerimiz, Büyükşehir ve ilçe belediye başkanlarımız, kadınve gençlik kollarımız ile tüm teşkilat kademelerimizle bir arada olacağız. Birlikte daha iyi hizmetler üreteceğiz. Şu açık ve nettir; biz Sakarya'nın hizmetindeyiz. Sakarya'nın ihtiyaçlarının giderilmesi konusunda üzerimize düşen ne varsa yapmaya devam edeceğiz. Sakarya için çalışacağız"

 

Sakarya Halk Gazetesi / 24.09.2015