Söğütlü’de Ekonomi Canlanacak

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Sakarya milletvekili adayı Ayhan Sefer Üstün, Söğütlü'de bilgilendirme toplantısına katıldı.

"YAKINDAN TAKİP EDİYORUM

Üstün bir fabrikada düzenlenen toplantıda yaptığı konuşmada, Söğütlü 3. Organize Sanayi  Bölgesinde (OSB) yapılan çalışmaları yakından takip ettiğini  önemli bir mesafe alındığını söyledi. Söğütlü'nün OSB ile geliş en ve büyüyen bir ilçe olduğunu vurgulayan Üstün, "Her evde mutlaka OSB'lerde çalışan iki üç kişi vardır. Gençlerimiz nıze Sanayi Bölgesı'nde (OSB) yapılan artık kendi ayaklarının üzerinde duruyor, ailelerine yük olmadan evlenebilmekte ve yuva kurmaktadırlar" ifadesini kullandı.

KONUT SIKINTISI

Üstün, konut sıkıntısından dolayı çok şikayet aldıklarına işaret ederek, "Belediye başkanımız özel firma de yakından takip ediyoruz. Söğütlü OSB bölgesi ve diğer alanlarda yapılacak konutlarla nüfus artacak, yeni iş yerleri açılacak, ekonomi canlanacaktır" dedi. Söğütlü 3. OSB Dernek Başkanı Muzaffer Güneş de sanayicilerin konut sıkıntılarla görüşüp konutların sındandolayı ışçıbulmakta güçlükçektıbir an önce başlatılması ğmı belirterek, en yakın zamanda konut için çalışma yapıyor, bizler yapılmasını istediklerini kaydetti.

 

Sakarya Halk / 17.10.2015