Üstün, Bizim Doğal Oyumuz Yüzde 70

Erenler Belediye Başkanı Cavit Öztürk,ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, Üstün'e Genel Başkan Yardımcılığı görevinin verilmesinin kendilerini mutlu ettiğini dile getirdi. AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Milletvekili adayı Ayhan Sefer Üstün, Erenler Belediye Başkanı Cavit Öztürk'ü ye Arif iye Belediye Başkanı İsmail Karakullukçu'yu makamlarında ziyaret etti.Üstün, ziyarette yaptığı konuşmada, kentsel dönüşüm çalışmalarının zor ve provokasyonlara açık bir konu olduğunu söyledi.O bakımdan vatandaşlarla iyi bir diyalogun önemli olduğunu anlatan Üstün, "Bu diyalogu sayın başkanımızın kurmuş olmasından son derece memnunuz, projenin güzel bir sonuçla neticelenmesini arzu ediyoruz. Türkiye'de Sakarya'da kentsel dönüşümün yapılabileceğini göstermemiz gerekir. Bu da Erenler olsun istiyoruz.

ERENLER BİZİM KALEMİZ

Sakarya'yı karış karış gezdiğini ifade eden Üstün, şöyle devam etti: "Allah'ın izniyle Sakarya'da bizim doğal oyumuz yüzde 70'tir. Ne kadar iyi çalışırsak o kadar bu hedefe yaklaşırız. Erenler'de ki doğal oyumuzun ise yüzde 80 olduğunu söyleyebilirim. Çünkü Erenler bizim kalemiz." şeklinde konuştu.

ARİFİYE ÇOK DEĞİŞTİ

Üstün açıklamasını söyle sürdürdü: "Arifiye, Ak Parti'nin iktidar olduğu 2002 yılında belde belediyesi iken, 2009 yılında ilçe olan bir yer. 2009 yılından bu yana da doğalgaz yatırımları ile, Gölbaşı Park, Kültür Merkezi, Arfiye Kent Meydanı, Akıllı Kavşakları, Organize Sanayi Bölgesi, Otogarı, Adarayı, Yeni Gar Binası, Arifiye Meslek Yüksek Okulu, Kız Meslek Lisesi, İmam Hatip Lisesi, Okullar Kampusu, SATSO Meslek Lisesi gibi yatırımlarla, çehresi değişen bir yerleşim yerimiz. Arifiye'nin Belediye Başkanı İsmail Karakullukçu gibi bir şansı da var."

 

Ada Postası / 02.10.2015