Üstün, Oyunları Tutmadı

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ayhan Sefer Üstun, "AK Parti HDP ile koalisyon kuruyor” yaygarası yapıp oy simsarlığı yapacaklardı. 'Bu küçük hesaplarla halkı kandırırız' derken Türkeş, Sayın Bahçeli'nin oyununu bozdu" dedi.

AK PARTİ Hendek İlçe Teşkilatı Danışma Meclisi Toplantısı Rasim Paşa Kültür Merkezi'nde yapıldı. Açılış konuşmasında Hendek İlçe Başkanı Solu, Hendek’in değeri 25. dönem milletvekili Sayın Ali İnci'nin listede olmaması hepimizi üzdü. Vekilimizin dediği gibi takdir büyüklerimiindir ve siyaset uzun soluklu bir yoldur. Şimdi yeniden seçim dönemine girdik, var gücümüzde Hendekimizin daha fazla oy alması için çalışacağız, Dünya yanıbaşımızda yeniden şekilleniyor. Ancak güçlü bir iktidarla, bu şekillenmede bölgemizde söz sahihi olabiliriz. Bunun yolu da tek başına AK Parti ile mümkün. Sayın Ayhan Sefer Üstün’ün genel başkan yardımcısı olması bizleri mutlu etti. Kendisine basarılar diliyorum" dedi.

FARKLI PLANLAR KURARKEN

AK Parti tienel Başkan Yardımcısı ve Sakarya Milletvekili Adayı Ayhan Sefer Üstün, seçim ve ertesinde yaşananları net bir şekilde özetlediği konuşmasında şunlara yer verdi: "3 dönem vekillikten sonra Sakarya'ya dönüp, ailemle çevremle dalıa çok vakit geçirip,okuyamadığım kitapları okuyacağım derken: 7 Haziran seçimlerinde kazaya uğradık. Milletimiz 'koalisyon kurun" dedi. Hatırlayın Sayın Devler Bahçeli seçim konuşmasında 'koalisyon yapmıyoruz, en erken seçim ne zamansa o yaman seçim olsun dedi. Herhalde kırgınlıkla söyledi dedik, Sonraki süreci hatırlarsınız; CHP şartlı koalisyon yani yaptığımız birçok reformu iptal edersek o zaman koalisyon kuracağını söyledi. Eski Türkiye hayali devam ediyor. MHP "istemem islemem' deyip duruyor. Yetki AK Parti’den çıktı. Anayasa gereği her partinin katılımıyla bir seçim hükümeti kurulması gerekiyordu. MHP buna bile karşı çıktı. Maksat belli olmuştu; AK Parti HDP ile koalisyon kuruyor' yaygarası yapıp oy simsarlığı yapacaklardı. Bu küçük hesaplarla halkı kandırırız' derken Türkeş 'Hayır! Bu parti değil devlet meselesidir' deyip Sayın Bahçeli'nin oyununu buzdu"

ZAMAN HARCANDI

Üstün şöyle devam elli: "Koalisyon kurmak için 2 ay zaman harcandı. Koalisyonların kurulumu bile bu kadar zahmetli iken işleyişi de bir o kadar daha zor. 90’lı yılları hatırlayın... Sıfır büyüme.. 10 yıl yerimizde saydık durduk. Yüzde 41 oy alıp iktidar olamıyorsunuz. İtalya'da koalisyonlardan sıkıntı çekince anayasasını değiştirip, yüzde 40'ın üstünde oy alan birinci parti tek başına hükümettir deyip bu sorunu çözdü. Başbakanımız seçim beyannamesini açıklayacak. Mutlaka dinleyin, Bu beyannamede 15’e yakın madde var. Bu maddeler vatandaşımızı bire bir etkileyecek maddeler olacak."'

ÇEŞİTLİ ZİYARETLER

Genel Başkan Yardımcısı Ayhan Seler Üstün, toplantının ardından Hendekli gençlerle sohbet etti, Paşaköy Mahalle Muhtarı ve mahalle temsilcisinin davetine katıldı. Davete Ankara'dan gelen Milletvekili Ali İnci Belediye Başkanı İrfan Püsküllü, AK Parti İlçe Başkanı Ali Kemal Solu da katıldı.

 

Yeni Sakarya / 04.10.2015