Üstün, Vatana İhanet !

ÜSTÜN, BİLDİRİYE İMZA ATANLARI TERÖRÜ DESTEKLEMEKLE SUÇLADI

Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Ayhan Sefer Üstün ülke gündeminde geniş yankı uyandıran ve Sakarya Üniversitesi'nden üç akademisyeninde imzası bulunan bildiriyle ilgili çarpıcı açıklamalarda bulundu. Üstün'ün eleştirilerinden CHP İl Başkanı’ da nasibini aldı.

BİLDİRİDE 3 ANA UNSUR ÖN PLANA ÇIKIYOR

Akademisyenlerin imzaladıkları bildirge gündemde ki yerini koruyor. Ak Parti Sakarya Milletvekili Ayhan Sefer Üstün, terör destekçileri diye adlandırdığı sözde akademisyenlerin vatana ihanet ettiğini söyleyerek yayınlamış oldukları bildirinin satır aralarında yer alan 3 ana unsuru sıraladı. Üstün:

“1- Bildiriye imza atanlar Türkiye Cumhuriyeti’nin planlı bir şekilde katliam, kıyım ve sürgün yapmakla suçluyorlar.

2- Türkiye Cumhuriyeti’nin PKK’ya bir yol haritası sunmasını ve PKK ile uzlaşmasını istiyorlar.

3- Bunların yapılmasını şart koşmalarının yanı sıra Türkiye Cumhuriyeti’ni de tehdit ediyor ve Türkiye Cumhuriyeti’ni uluslararası alanda ihbar edeceklerini söylüyorlar” dedi.

TAŞKENT SUSMAMALI

Üstün "Cumhuriyeti kuran parti olduğunu iddia eden CHP'nin il başkanının oğlunun da o bildirgeye imza attığını üzüntü ile öğrendik. Sayın Ayça Taşkent oğlu gibi düşünmüyordur demek istiyorum. Suç şahsidir oğlunun suçunun cezasını elbette annesi çekemez ancak Taşkent'in vatanın bütünlüğü ile ilgili mevzuda fikir beyan etmesi gerekir. " dedi.