Yapılanlarda Alın Terimiz Var

Sakarya adına hayata geçen bütün işlerde milletvekilleri olarak imzaları olduğunu söyleyen AK Parti Milletvekili Ayhan Sefer Üstün, “İlimiz için yapılan bütün işlerde bizim imzamız var. Akıl ve alın terimiz var” dedi

HÜR MEYDAN
AK Parti Milletvekili Ayhan Sefer Üstün, 92.1 frekansından yayın yapan Hür FM’de gazetemiz Genel Yayın Koordinatörü Engin Arapoğlu’nun hazırlayıp sunduğu Hür Meydan programının konuğu oldu. Gündemdeki konularla ilgili çarpıcı açıklamalarda bulunan Milletvekili Üstün, özetle şunları söyledi:

KONGRELER
“İlçe kongrelerimiz tamamlandı. Sırada il kongremiz var. Onun da tarihi çok kısa bir süre sonra netleşecektir. İlçe başkanları belirlenirken Genel Merkez etkiliydi. İl başkan adayı belirlenirken hem Genel Merkez, hem de genel başkanımız, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan etkili olacak. Son sözü Sayın Cumhurbaşkanımız söyleyecek.”

ERKEN SEÇİM
“Erken bir genel seçim beklemiyorum. Belki yerel seçimler birkaç ay öne çekilebilir. Zira Mart ayında gerçekleştirilen seçimler adaylar için de, partiler için de zor oluyor. Bir anayasa değişikliği ile yerel seçimler 2018 yılının Ekim veya Kasım aylarına alınabilir.”

3 DÖNEM KURALI
“Tüzüğümüzde yer alan üç dönem kuralı devam ediyor. Bu kuralın esnetileceğini de düşünmüyorum. Bildiğiniz gibi üç ilçe başkanımız bu kural gereği yeniden aday olamadı. Üç belediye başkanımız da bu çerçevede kendi belediyelerinde yeniden aday olamayacaktır. TBMM listesinde de önemli değişiklikler olacağını düşünüyorum.”

SAKARYA ADLİYESİ
“Biz bu şehre iki adliye yaptık (Bölge Adliye ve Camili’deki Adliye Sarayı). Bir üçüncüsünü de yine biz yapacağız. Yer arayışları sona erdi, gerekli imar düzenlemeleri yapıldı, en kısa sürede projesi çizilip inşaatına başlanacak. Geçenlerde ben de bir davaya katılmak için adliyeye gittim. Gerçekten mevcut binanın artık ihtiyacı karşılayamadığını bir kez daha gördüm. En kısa sürede bu sıkıntıyı gidereceğiz. Sayın Adalet Bakanımızla bu konuyu birkaç defa konuştuk. Kendisi yakın zamanda ilimize gelerek bizzat inceleme de yapacak.”

BÖLGE ADLİYE
“Bölge Adliye Mahkemesi’ni Sakarya’ya getirebilmek için çok uğraş verdik. Bu mahkeme Sakarya’nın bölgesel bir güç olmasına büyük katkı verecek. Binayı çok kısa sürede tamamlayıp hizmete açarken bildiğiniz gibi hain darbe girişimi gerçekleştirildi. Bunun akabinde hâkim ve savcıların büyük bölümü meslekten ihraç edildi. Şimdi personel açığı peyderpey gideriliyor. Gerekli atamaların ardından Bölge Adliye Mahkemesi de hizmet vermeye başlayacak.”

KADIN DOĞUM
“250 yataklı kadın doğum hastanesinin bir an önce tamamlanması ve de mevcut hastanenin otopark sorununun çözülmesi için hastanenin üst katında bir toplantı yaptık hatırlarsanız. Bu toplantının ardından işler daha da hızlandı. Yüklenici firmadan dolayı da bir gecikme yaşandı. Kendilerine bizzat söyledik. Maalesef zaman zaman müteahhitlerden kaynaklanan sıkıntılar yaşıyoruz.”

BİN YATAKLI
“Bin yataklı şehir hastanesinin arsa sorununu da hallettik. Yatırım, bakanlığın kayıtlarına girdi. Önümüzdeki günlerde bir heyet fizibilite çalışması için ilimize gelecek. Bunlar büyük çaplı yatırımlar. Arsa temini, proje çizimi, ihale süreci ve yapım aşaması gerçekten çok zaman alan projeler. Elimizden geldiğince hızlı hareket ediyor ve baştan sonra süreci yakından takip ediyoruz.”

İKİNCİ ÜNİVERSİTE
“İkinci üniversite konusunu da yüzde 80 oranında bitirdik. YÖK kararı aldı, bakanlık ilgili kanunu hazırladı. Birkaç başka üniversiteyle birlikte hazırlanan paket önümüzdeki günlerde meclise gelip yasalaşacak. İlimiz adına önemli bir kazanım olacak.”

PROJELER
“Şehrimizin kuzey bölgesi bir çıkmaz sokak durumundayken 15 sene içerisinde endüstri merkezi haline gelmiş, organize sanayi bölgeleri, kara, deniz ve demir yolları bağlantıları tamamlanarak ülkemiz için en cazip yerlerden biri konumundadır. Burada 15 yıl öncesinde bir atölye bacası dahi tütmüyordu. Biz milletvekilleri olarak bütün projeleri ilgili bakanlıklar ve kurumlar nezdinde takip ediyoruz. İlimiz için yapılan bütün işlerde bizim imzamız var. Akıl ve alın terimiz var. İyi niyetli ve vicdanlı insanlar emeğimizi ve gayretimizi görüp takdir ediyor."